close
منو

Wi-Fi 7 با عملکرد مولتی لینک، سرعت بیشتر و عملکرد بهتر با تأخیر کم در CES 2024 معرفی شد

 Wi-Fi 7 با عملکرد مولتی لینک، سرعت بیشتر و عملکرد بهتر با تأخیر کم در CES 2024 معرفی شد

وای فای 7 توسط Wi-Fi Alliance در اوایل این هفته در CES 2024 معرفی شد و چندین پیشرفت را در استاندارد اتصال به ارمغان آورد. علاوه بر سرعت‌های بیشتر - Wi-Fi 7 تا چهار برابر سریع‌تر از نسخه قبلی Wi-Fi 6E خواهد بود - مشتریان می‌توانند منتظر پیشرفت‌های جدیدی مانند Multi-Link Operation، پشتیبانی از کانال‌های 320MHz برای شبکه‌های Wi-Fi باشند. و مدولاسیون دامنه چهارگانه 4K. می‌توان انتظار داشت که روترها و دستگاه‌های سازگار با Wi-Fi 7 بیشتری در طول سال 2024 وارد بازار شوند.

بر اساس جزئیاتی که توسط Wi-Fi Alliance هنگام راه اندازی آخرین استاندارد IEEE در روز دوشنبه به اشتراک گذاشته شد، Wi-Fi 7 - یا IEEE 802.11be - از سرعت تا 40 گیگابیت بر ثانیه پشتیبانی می کند که چهار برابر سریعتر از شبکه های Wi-Fi 6E است که ارائه می دهند. حداکثر سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه در حالی که Wi-Fi 7 به عقب سازگار است، شایان ذکر است که تنها در صورتی می‌توانید از سرعت بالاتر استفاده کنید که هم روتر و هم تلفن شما از اتصال Wi-Fi 7 پشتیبانی کنند.

یکی دیگر از ارتقاء بزرگی که در کنار وای فای 7 در راه است، عملیات چند پیوندی (MLO) است. طبق گفته Wi-Fi Alliance، این ویژگی برای کاهش تأخیر و همزمان افزایش پایداری شبکه Wi-Fi، با اجازه دادن به دستگاه های موجود در شبکه برای انتقال همزمان اطلاعات و داده ها در چندین باند فرکانسی طراحی شده است.

Wi-Fi 7 همچنین از پهنای باند کانال بیشتر پشتیبانی می کند که به نوبه خود باعث افزایش توان عملیاتی در شبکه می شود. شما می‌توانید از پهنای باند 320 مگاهرتز بیشتر استفاده کنید - از 160 مگاهرتز در شبکه‌های Wi-Fi 6E. همچنین از باند جدید استفاده می‌کند، درست مانند W-Fi 6E که در سال 2021 معرفی شد، که به کاهش ازدحام شبکه‌های تجربه شده در شبکه‌های Wi-Fi قدیمی کمک می‌کند.

در همین حال، Wi-Fi 7 دارای یک ارتقای قابل توجه دیگر است - مدولاسیون دامنه چهارگانه 4K (QAM). در شبکه های بی سیم، کاربران تا 20 درصد نرخ انتقال داده سریعتر را مشاهده خواهند کرد. شبکه‌های Wi-Fi 6 و Wi-FI 6E از 1024-QAM پشتیبانی می‌کردند در حالی که استاندارد یک دهه قدیمی Wi-Fi 5 با 512-QAM وارد شد.

در حالی که روترهای جدید با قابلیت Wi-Fi 7 در CES 2024 معرفی شدند، ممکن است مدتی طول بکشد تا دستگاه های جدیدی که با استاندارد جدید Wi-Fi سازگار هستند وارد شوند. برخی از دستگاه‌ها – از جمله دستگاه‌هایی که از تراشه جدید سری Snapdragon 8 Gen 3 و جدیدترین تراشه‌های Core Ultra نسل چهاردهم اینتل بهره می‌برند – در حال حاضر از شبکه‌های Wi-Fi 7 پشتیبانی می‌کنند.

در همین حال، انتظار می‌رود اپل از شبکه‌های Wi-Fi 7 با دستگاه‌های آینده‌اش که انتظار می‌رود اواخر امسال معرفی شوند، پشتیبانی کند - این شامل مدل‌های iPhone 16 Pro است که انتظار می‌رود به تراشه نسل بعدی این شرکت مجهز شوند. طبق اعلام اتحاد وای فای، انتظار می رود بیش از 233 میلیون دستگاه Wi-Fi 7 در سال جاری وارد بازار شود.

0 نظرات

نظرات شما ...
close