close
منو

اسپاتیفای می‌گوید: برنامه اپل برای پیروی از مقررات DMA اتحادیه اروپا «مسخره» است

اسپاتیفای می‌گوید: برنامه اپل برای پیروی از مقررات DMA اتحادیه اروپا «مسخره» است

Spotify روز جمعه گفت که برنامه جدید اپل برای پیروی از قانون بازارهای دیجیتال اتحادیه اروپا ( DMA ) "یک مسخره کامل و کامل" است.

از اوایل ماه مارس، توسعه‌دهندگان می‌توانند فروشگاه‌های اپلیکیشن جایگزین را بر روی آیفون ارائه دهند و از استفاده از سیستم پرداخت درون‌برنامه‌ای اپل که تا 30 درصد کارمزد دریافت می‌کند، بر اساس قوانین جدید اتحادیه منصرف شوند .

با این حال، توسعه دهندگان همچنان ملزم به پرداخت «هزینه فناوری اصلی» 50 یورو (تقریباً 4500 روپیه) برای هر حساب کاربری در سال تحت رژیم جدید اتحادیه اروپا هستند.

غول استریم موسیقی روز جمعه گفت: "از ابتدا، اپل واضح بود که ایده پیروی از DMA را دوست ندارد. بنابراین آنها یک جایگزین نامطلوب برای وضعیت موجود فرموله کرده اند."

اسپاتیفای گفته است که در صورت ماندن در اپ استور و ارائه پرداخت درون برنامه ای خود تحت شرایط جدید، باید ۱۷ درصد کمیسیون بپردازد.

اپل در بیانیه ای ایمیلی به رویترز گفت: "هر توسعه دهنده می تواند انتخاب کند که امروز با همان شرایط باقی بماند. و بر اساس شرایط جدید، بیش از 99 درصد توسعه دهندگان به همان اندازه یا کمتر به اپل پرداخت می کنند."

مدیر صنعت این اتحادیه روز جمعه به طور انحصاری به رویترز گفت، اگر تغییرات در اپ استورش مطابق با قوانین ورودی نباشد، اپل با اقدامی قوی روبرو خواهد شد.

0 نظرات

نظرات شما ...
close